Velkoobchod225 386 130

Servis a reklamace225 386 191

Blog

08.12.2017

Ariete Xvapor Deluxe: Na špínu a bakterie jděte s párou

Proč nezefektivnit zastaralé způsoby úklidu tím, že budeme čistit ekologicky, a přitom se zbavíme bakterií a práce bude jednodušší. Právě to umí parní čistič Ariete Xvapor Deluxe.

Do módy se dostávají parní čističe. Na rozdíl od vysavačů nejsou určené k boji s prachem, ale k odstraňování „pevné“ a zaschlé špíny. Pára je velmi univerzální pomocník. Xvapor Deluxe 4146 od Ariete je vhodný na čištění podlah (pevných i koberců), ale také na kachličky, okna, plast nebo třeba kuchyňskou troubu. Slibuje levný provoz a účinné odstranění viditelných nečistot i neviditelných bakterií a alergenů. Jak se osvědčil?

Ariete Xvapor Deluxe: Praktický krasavec
Xvapor Deluxe je zástupce vyšší třídy parních čističů. Oproti nižším modelům vyniká výkonem, ale také bohatým příslušenstvím. Základem přístroje je nerezová nádržka s kapacitou úctyhodných 1,6 litru, chráněná bezpečnostním uzávěrem. Doplňujete ji pomocí přiložené odměrky a trychtýře čistou vodou bez jakýchkoli saponátů – pára čistí účinně sama o sobě, takže ušetříte při nákupech za čisticí prostředky, a navíc si po bytě nešíříte agresivní chemikálie. Bakterií a alergenů se zbavíte, jelikož horká pára zároveň povrchy dezinfikuje, ale nemusíte se přitom bát o sebe, ani o zdraví svých dětí nebo domácích mazlíčků.

Co se parametrů týče, není Xvapor žádný chudáček. Vysoký výkon 1 500 W a možnost vypouštět na nečistoty páru pod tlakem až 5 barů zaručí, že si přístroj poradí i s odolnější špínou.

Potěší 6metrová napájecí šňůra – nebudete muset pendlovat mezi zásuvkami. Zapomeňte také na otravné dolévání vody; nádržka vydrží až 60 minut čištění. Samotná hadice není moc dlouhá, tak nejspíš budete čistič často nosit v ruce, hlavně při pucování vyšších míst – těžký ale není, a i když se při práci zahřívá, neopaříte se.

Když vybalíte přístroj z krabice, tak vás možná jako mě překvapí, že v ní kromě samotného čističe skoro nic není. Kde je to slíbené velké množství různého příslušenství? Neudělali při balení chybu? Kdepak… hubice a násady jsou důmyslně schované ve dnu přístroje – máte je tedy vždycky po ruce a každý nástavec má své místo. Nepoztrácíte je, a je to mnohem praktičtější než mít někde ve skříni hozenou hromadu násad.

Ariete 4146


Není nic těžkého se k příslušenství dostat; stačí pouze v zadní části přístroje stlačit černé „tlačítko“, spodní kryt čističe se oddělí a můžete vyjmout násady dle libosti. Najdete tam například trysku, kterou lze výborně využít na čištění spár, dále nástavec na čistění podlah s praktickým návlekem, nástavec na čištění oken, velký a malý kruhový kartáč a nástavec na čalounění.

Zkrotí ho každý, bát se nemusíte
Práce s parním čističem není žádná věda. Přístroj uvedete do chodu tak, že otevřete uzávěr a do nádobky nalejete potřebné množství vody přiloženou odměrkou. Nezapomeňte použít trychtýř, je to opravdu dobrý pomocník. Pak už jen stačí zapojit přístroj do zásuvky, zapnout, a čekat až se nahřeje. Že se přístroj nahřál poznáte tak, že zhasne indikátor s bleskem. Přiznám se, že jsem nečekal, že to bude čističi trvat tak dlouho. Na práci se připravuje asi osm minut a občas se bude chtít nahřát i během čištění.

Pak nasadíte vhodný nástavec. Trochu mě překvapilo, že nasadit jej na hlavní trubici chtělo trochu více fyzické síly a větší um, ale předpokládám, že tento problém se sám vyřeší, až se plasty trochu „ochodí“.

To je každopádně všechno. Nahřáto máte, násadu taky, zbývá nastavit intenzitu vypouštění a namířit na požadované místo… A jemně na rukojeti odsunout bezpečnostní pojistku. Díky té máte jistotu, že se ani při neopatrném zmáčknutí neopaříte, případně že páru omylem nevypustí třeba dítě. Tak jako tak samozřejmě není vhodné nechávat s čističem dítě bez dozoru, přece jen se zahřívá a je „natlakovaný“, ale o bezpečnost provozu se nemusíte bát.

zpět...